Bu sezon Süper Lig’i 4.sırada tamamlayan Galatasaray transfer çalışmaları için devreye girdi. Galatasaray’da ilk olarak kadroda rotasyona gitmeye hazırlanıyor. Bu sezon alınan Cavanda Sarı Kırmızılı takımda istenilen performansı ortaya koyamadı. Beklenileni bir türlü veremeyen Cavanda’ya Fransa 1. Lig ekiplerinden Rennes talip oldu.

RENNES CAVANDA İLE ANLAŞMAYA VARDI

Fransız ekibi Rennes Cavanda ile anlaşmaya vardı. Galatasaray ile temasa geçen Fransız takımı Sarı Kırmızılı ekibe satın alma opsiyonu içeren kiralama teklifinde bulunacak.

Cavanda bu sezon başı Trabzonspor’dan 1.8 milyon Euro bedeli ile Sarı Kırmızılı takıma gelmişti. Bu sezon 13 karşılaşmaya çıkan Cavanda 708 dakika oyunda kalma şansı buldu.

Diğer yandan Sarı Kırmızılı takımdan giden oyuncular belli oldu. Aurélien Chedjou, Cavanda, Lukas Podolski ve Bruma takımdan ayrıldı.

OYUNCULARIN GİTMİŞ OLDUKLARI KULÜPLER

Sarı Kırımızılı takımın stoper oyuncusu Aurélien Chedjou MEdipol Başakşehir takımına, Lukas Podolski Japonya'nın Vissel Kobe takımına, Cavanda Fransa'nın Rennes takımına, Bruma ise Almanya'nın Leipzing takımına transfer oldu. Ayrıca Sinan Gümüş'ünde yakın bir zamanda Benfica'ya gideceği söyleniyor.