Galatasaray'ın taze kanı Bafetimbi Gomis'in imza törenini sonrası Galatasaray Futbol Takımı Doktoru Yardımcı Doçent Doktor Yener İnce basın mensuplarının karşısına geçip şok değerlendirmelerde bulundu.
Yardımcı Doçent Doktor Yener İnce'nin sözleri şu şekilde:

"OYUNCUYU YORACAK TESTLER YAPTIK"

"Transfer süresi boyunca ismi sürekli duyulan futbolcu için bir ilk veya diğer adıyla ön araştırmada bulunduk. Çok yakın bir tarihte bilindiği üzere Galatasaray, UEFA'nın Sağlık Toplantısı için ev sahipliği yaparak kapılarını yetkililere açmıştı. Bu sebepten ötürü futbolcular ile alakalı çok iyi bir fizibilite çalışmamız oldu. Hem Saint Etienne ile hem de Marsilya ile Gomis'in genel sağlık durumu ile alakalı bir görüşme trafiği yapıldı. Hem Paris'ten hem de buradan futbolcunun da yorulacağı bir takım testlere tabi tutuldu." dile getirdi.

FUTBOLCUMUZDA BAYILMA SAĞLIK SORUNUNUN OLDUĞUNU TESPİT ETTİK

Yardımcı Doçent Doktor Yener İnce, "Futbolcunun şöyle bir sağlık problemi bulunuyor; Dönem dönem nedeni belli olmayan bayılma atağı oluşuyor. Hem Fransa'da hem de İngiltere'de oynadığı sırada 2002'den bu zamana dek yapılan tüm sağlık testi kontrolü elimizde bulunmakta. Hem İngiltere hem Fransa Futbol Federasyonları diğer yönde UEFA alanında tüm müsabakalarda oynayabileceği ile ilgili raporlar bulunuyor." Diye sözlerini sonlandırdı.