Sarı Kırmızılı takım uzun zamandır sağ bek sorunu çözmeye çalışıyor. Galatasaray, İspanya’nın Deportivo takımında top oynayan Juanfran Moreno’yu transfer listesine aldı.

DEPORTİVO İNDİRİME GİTTİ

Oyuncu ile gerçekleştirilen görüşmelerin son derece iyi geçtiği öğrenildi. Deportivo’dan bonuslar ile gelen para ile 400 bin Euro civarında bir para kazanan Moreno, Galatasaray’ın 1 milyon Euro’nun üzerindeki teklifi üzerine bu transfere olumlu olarak yaklaştı. Juanfran’dan olumlu yanıt alan Aslan soluğu İspanyol kulübünün yanında aldı. Geçen sene devre arasında Dinamo Kiev’in 5.5 milyon Euro bonservis bedeli önermiş olduğu Juanfran konusunda Deportivo, şu anda fiyatta 3 milyon Euro’ya kadar indiği Sarı Kırmızılı takıma bildirdi.

GALATASARAY’I TAKİBE ALDI

Deportivo’da oynayan oyuncuyla Galatasaray’ın yanı sıra Wolfsburg ve Rubin Kazan gibi kulüplerde devreye girdi. Deportivo’nun futbolcusu Juanfran gerçekleştirdiği açıklamada; Kariyerime yurt dışında ifade etmek istiyorum diyerek transfer olacağının sinyallerini vermişti. Başarılı oyuncu son olarak Instagram hesabından Galatasaray’ı takibe aldı. Bu gelişmelerden sonra Aslan’ın bu transferi kesin olarak yapması bekleniyor.

Diğer yandan Aslan önümüzdeki günlerde yaptığı tranferleri açıklaması bekleniyor.