Sarı Kırmızıların basketbol takımında hareketli saatler yaşanmaya devam ediyor. Galatasaray’ın Başantrenörü olan Ergin Ataman ile yola devam etmeme kararı alındı. Sarı Kırmızılı takım Ergin Ataman ile yolları ayırdıktan kısa bir sonra Erman Kunter ile anlaşmaya vardı.Sarı Kırmızılı takımın resmi açıklamayı kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmesi beklenmekte.

Galatasaray Lisesi’nden mezun olan Erman Kunter, 2002-2003 senesinde Sarı Kırmızılı takımı yönetmişti. Daha sonra 2012-2014 seneleri arasında Siyah Beyazlı takımda görev almış olan Erman Kunter, son 3 yılda Fransa Ligi'nde Le Mans'ın başında yer aldı.

GALATASARAY ÖNÜMÜZDEKİ YIL EUROCUP'TA OLACAK

Önümüzdeki sezon Eurocup'ta mücadele verecek ve bütçesini yarı yarıya düşürecek olan Galatasaray'da, Erman Kunter'in neler yapacağı merak konusu haline geldi.

Diğer yandan Sarı Kırmızılı takımı 5 sezon çalıştıran 2 lig şampiyonluğu ve 1 Eurocup gibi büyük başarıya imza atan Ergin Ataman ile yollar ayrıldı. Bu karardan sonra açıklama yapan başarılı koç, Sarı Kırmızılı takıma resmi Twitter hesabı üzerinden sitemde bulundu. Ergin Ataman takımdan ücret talep etmediği ancak yine de takımdan gönderildiğini açıkladı.