Bu sezon Süper Lig’de istediğini elde edemeyen Sarı Kırmızılı takım transfer çalışmalarına şimdiden başladı.

İki sezon boyunca şampiyonluğu kaçıran Sarı Kırmızılılar, önümüzdeki dönem transfer çalışmalarına hız verdi. Süper Lig bitmeden çalışmalara başlayan Aslan transfer listesine aldığı isimlerle görüşmeye başladı. Sarı Kırmızılıların sportif direktörü Cenk Ergün Faslı yıldız Younes Belhanda’ya göz çevirdi.

Younes Belhanda’nın takımı Dinamo Kiev ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyor. Galatasaray Dinamo Kiev’e bu oyuncuyu satın almak için 4 Milyon Euro teklif etti. Transfer için aceleci davranmak isteyen Aslan, Dinamo Kiev ile anlaşıp oyuncuyu İstanbul’a getirmeyi amaçlıyor.

BELHANDA’YA TEKLİF EDİLEN RAKAM ORTAYA ÇIKTI

Younes Belhanda’ya yıllık 2.5 Milyon Euro vermeyi kabul eden Aslan Dinamo Kiev’i ikna etmeye çalışıyor. Belhanda forvet arkası ve 10 numara poziyonunda görev alabiliyor. Sarı Kırmızılı takımın peşinde olduğu yıldız isim için kararın kısa bir zaman içerisinde verilmesi bekleniyor.

Diğer yandan Galatasaray, Lukas Podolski, Aurélien Chedjou, Bruma gibi oyuncular Sarı Kırmızılı takımdan ayrıldı. Kısa bir zaman içinde bunların yerine gelecek oyuncular belli olacak.