Galatasaray'ın FETÖ'cü üyeleri ihraç etmesinin ardından Beşiktaş da düğmeye bastı.

Siyah beyazlıların, FETÖ ile bağlantısı olan kongre üyeleri için devletin ilgili makamları ile iş birliğine gittiği ve üyelik iptalleri için harekete geçtiği öğrenildi.

EKREM DUMANLI İHRAÇ EDİLECEK
FETÖ üyesi olmaktan hakkında yakalama kararı bulunan ve kaçak olan Zaman gazetesi eski yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın kulüple ilişkisi kesilecek.

KALKAVAN DA LİSTEDE
Dumanlı'nın yanı sıra halen kaçak olan ve hakkında yakalama kararı bulunan eski yönetici İhsan Kalkavan da listede...

TARAFTARLARDAN ŞİMDİYE KADAR NİYE ATILMADI TEPKİSİ
Konu hakkında kulüp yönetimi ve sicil kurulunun bir çalışma yaptığı bildirildi. Bu arada sosyal medyadan da, "Bu isimler neden hala atılmadı!" eleştirisi yönetime yapıldı.

GALATASARAY HAİNLERİ TEMİZLEMİŞTİ

Genel kurulda alınan skandal karar sonrası taraftarlardan ve camiadan gelen büyük tepkiler üzerine acil olarak toplanan sarı-kırmızılı yönetim bu ayıbı temizlemiş, lınan kararı kısa bir açıklama ile duyurmuştu

TESCİLLİ VE KAÇAK FETÖ'CÜLERİN KULÜP ÜYELİKLERİNE SON VERİLDİ

Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda ortaya çıkan ayıbı Galatasaray Yönetim Kurulu temizledi. Kongre'de oy çokluğu ile ihraçları reddedilen Hakan Şükür ile Arif Erdem, FETÖ'cü oldukları gerekçesiyle yönetim kurulu tarafından üyelikten atıldı. Sarı-kırmızılı kulübün resmi sitesinden, "Yönetim Kurulumuzun 26 Mart 2017 tarihli toplantısında alınan karar gereğince Hakan Şükür ve Arif Erdem'in kulüp üyeliklerinin sona erdirilmesine karar verilmiştir" açıklaması yapıldı. Bu kararın perde arkasındaki isim başkan Dursun Özbek oldu.

TÜZÜK SATIR SATIR İNCELENDİ!..
Doğum gününe denk gelen Genel Kurul'da ibra edilen başkan Özbek'in sevinci, Hakan Şükür ve Arif Erdem'in ihraçlarının reddedilmesiyle kısa sürdü. Bu skandal karar, büyük tepki topladı. Kulübün duayenleri ile istişare yapan Özbek, yönetimini Arena'da olağanüstü topladı. Kulübün hukukçuları, FETÖ'cü iki kaçağı üyelikten atmak için tüzüğü satır satır inceledi.

2 BİN 750 KİŞİDEN AYRILDILAR...
G.Saray Kulübü Derneği Tüzüğü'nün 20'nci Maddesi'ne göre 6 yıl aidat yatırmayan ve 8 Genel Kurul'a katılmayan üyeler ihraç edilebiliyor. Hakan ve Arif Erdem'in yanı sıra 2 bin 750'ye yakın bu durumdaki üye belirlendi. Şükür ve Erdem'in de aidatlarını yatırmadıkları için ihraç edildiği iddia edildi. Ancak yönetimin, iki hain ismi diğerlerinden ayırıp, Genel Kurul'un onayına sunmamak üzere kapı dışarı ettiği öğrenildi.

"İSTİFA ETTİM" DEDİ GÜLDÜRDÜ!
Bir gün önce karar için ihraçtan kurtulunca, "Çok duygulandım" diyen Hakan Şükür, Galatasaray yönetimin kararı sonrası, "Ben zaten istifa ediyorum" diye açıklama yaptı. Bu sözlere taraftarlar, "Madem istifa edecektin. Niye zamanında etmedin" diyerek FETÖ'cü Şükür'e tepki gösterdiler.

Kaynak: Ajanslar