Üst üste yapılan transferlerin sonrasında Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, "Listemizde birçok yıldız var. Bir de çok sürpriz bir isim olacak" demişti. Sır gibi saklanan o yıldız ortaya çıktı. Sarı-kırmızılılar, bir dönem Fenerbahçe forması da giymiş olan, buradan Valencia'ya transfer olan Nani için teklifte bulundu. İspanya'ya büyük beklentilerle giden fakat performansıyla beklenileni veremeyen sol kanat oyuncusu, satış listesine konmuştu. Galatasaray devreye girerek bu oyuncuyu kiralama teklifinde bulundu.

Öte yandan Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün' ün, "Bir pozisyon için sürpriz bir ismimiz var" açıklaması taraftarları heyecanlandırdı.

İŞTE O BAHSİ GEÇEN İSİM RİBERY Mİ?

Bu futbolcunun kim olduğuna dair arayışlar başlarken Franck Ribery ismi ortaya atıldı. Yıldız oyuncunun, 5 Temmuz'da Necati Ateş'e yazdığı, "Umarım yakında tekrar görüşürüz" mesajı hatırlatılsa da Galatasaray'ın sürprizinin Ribery olmadığı ortaya çıktı. Sarı-kırmızılılar, Ribery'nin kesinlikle gündemlerine girmediklerini açıkladılar.

TARAFTARA KENDİMİZİ AFFETTİRMEK İÇİN GÜZEL OLDURDU FAKAT...

Süper Lig' in süper temsilcisi olan Sarı- kırmızılı ekibin yöneticileri, "Ribery, taraftarımız ile yeniden barışmak için harika bir proje olur fakat Fransız yıldızın hem aldığı ücret hem de Alman ekibi olan Bayern Münih' in ciddi bir bonservis bedeli talep etmesi transferi zorlaştırıyor ve bu sebep ile de Fransız futbolcu Franck Ribery transfer gündemimizde değil" dediği ifade edildi.

Öte yandan kulübü Palmeiras' ın sözleşmesini feshettiği Brezilyalı Felipe Melo'nun sarı- kırmızılılara döneceği iddia edilmişti. Ancak yöneticiler bu durumu yalanladı ve Melo için girişimlerinin olmadığını açıkladı.