Sarı Kırmızılı takımın, 2013 yılının yaz ayında beş yıl için renklerine katış olduğu Bruma yani, Galatasaray tarihinin en yüksek fiyatına satılan oyuncusu olmayı başardı.

Sarı Kırmızılı takımda, 2013-14 senesi öncesinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gerçekleştirdiği açıklamada; Portekizli genç oyuncu Bruma'yı bir milyon Euro imza parası ve 10 milyon Euro bonservis ücreti karşılığı transfer ettiğini açıklamıştı.

BRUMA 15 MİLYON’A SATILDI

Sarı Kırmızılı takımın Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na dün gerçekleştirmiş olduğu açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘’Portekizli oyuncu Bruma'nın 12 milyon 500 bin Euro net bonservis ücreti ve bunun yanı hazırlık maçı geliri ve Avrupa kupalarına katılım bonusları ile birlikte toplamda 15 milyon Euro’ya Alman takımı Leipzig'e satılmıştır. ‘’

ARDA’NIN REKORU EGALE OLDU

Sarı Kırmızılı takımın daha önceki en yüksek transferini 12 milyon Euro rakamı ile Arda Turan’dan elde etmişti. Sarı Kırmızılı takımdan ayrılan Bruma, Alman ekibi Leipzing’e dün 5 yıllık imza attı. Alman ekibi Leipzing’in kısa zaman içinde Bruma’ya imza töreni yapması bekleniyor.

Diğer yandan Sarı Kırmızılı takım Bruma'nın yerine Belhanda ile anlaşmaya vardı. Aslan bu transferi kısa zaman içinde açıklayıp imza attırması bekleniyor.