Sarı Kırmızılı takımda 5 senelik Ergin Ataman dönemi bugün sona erecek. Sarı Kırmızılı takımın yönetimi, Galatasaray Odeabank'ta sözleşmesi biten deneyimli başantrenör ile yola ayırma kararı aldı.

Sarı Kırmızılı takım, resmi internet sitesinden gerçekleştirdiği açıklamada Ergün Ataman kararını tüm kamuoyuna duyurdu.

Galatasaray’ın gerçekleştirmiş olduğu o açıklama:

2012 senesinde bu yana Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı Başantrenörlüğü görevi yapmaktan olan Ergin Ataman ile yollarımızı ayırdığımızı kamuoyunun bilgisine sunmak isteriz.

Ergin Ataman, çalışmış olduğu dönemde, Sarı Kırmızılı takımı 23 sene sonra Basketbol Takımını Süper Lig’de şampiyon yaptı.
2015-16 senesinde Galatasaray Odeabank ile Eurocup şampiyonluğu yaşamış ve kariyerine bir Avrupa Kupası daha ekleyen Ergin Ataman, Avrupa'da üçüncü kez kupa kazanma başarısı gösteren ilk ve tek Türk antrenör olma başarısını da gösterdi.

Deneyimli çalıştırıcı Ergin Ataman kariyerinde Eurocup Kupası, Saporta Kupası, bir Eurochallenge Kupası, iki lig liderliği, dört Türkiye Kupası, beş Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanma başarısı elde etti. Ergin Ataman karakteri ve çalışması ile ön plana çıkan bir başantrenör olmuştur.

Ayrıca Galatasaray Spor Kulübü üyesi olan Ergin Ataman’a Sarı Kırmızılı takıma verdiği hizmetlerden dolayı çok teşekkür eder başarıların devamını dileriz.