Kadroda çok önemli bir revizyon yapmayı düşünen Tudor'un forvet, iki stoper, iki orta alan ve iki kanat oyuncusu alınmasını istediği belirlendi... UEFA ile bütçe sınırlaması anlaşması yapan Galatasaray yönetiminin Hırvat hocanın istediği takviyeleri nasıl yapacağı büyük merak konusu.

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor önceki gün yaptığı açıklamada, "Gelecek sezon şampiyon olacak bir kadro kuracağız" açıklamasını yapmıştı.

Verdiği sözü yerine getirmek için kolları sıvayan Hırvat hocanın yönetime transfer raporunu sunduğu belirlendi... Fakat alınan bilgilere göre bu rapor yönetimi fazlasıyla terletecek. Çünkü kadroda büyük bir revizyon yapmayı düşünen Tudor'un takıma tam 7 takviye istediği öğrenildi. Takımın savunma performansından hiç memnun olmayan genç teknik adam kadroya iki kaliteli stoper gerektiğini düşünüyor. Tudor ayrıca 3-4-3 sisteminde kilit rol oynayan sağ ve sol kanat için de yönetimden iki transfer talebinde bulundu.

ÖNCE TEMİZLİK, SONRA TRANSFER!

Tolga Ciğerci ve De Jong'la yıldızı barışmayan Tudor'un iki merkez orta saha ve kaliteli bir forvet takviyesi planladığı da gelen bilgiler arasında... UEFA ile bütçe sınırlaması anlaşması yapan ve bu nedenle harcamalarına çok dikkat etmek zorunda olan yönetimin bu takviyeleri nasıl yapacağı merak konusu. Yönetimin transferden önce kadroda düşünülmeyen isimlerle yolları ayıracağı öğrenildi. Ardından da kalan bütçeye göre transfer planlaması yapılacak..

Hırvat teknik adam, transfer listesinin yüzde 75'lik kısmını savunma için ayırdı.

Tudor'un listesinde Sabri, Cavanda, Linnes, Serdar Aziz, Hakan Balta, Chedjou, Semih Kaya, Carole, Ahmet Çalık ve Koray Günter'in ismi yazılı. Bu 10 oyuncudan hangileri gidecek, hangileri kalacak? Igor Tudor'un 'gidecek/kalacak' listesi şöyle:

Sabri Sarıoğlu (GİDİYOR)

Serdar Aziz (KALIYOR)

Semih Kaya (KALIYOR)

Luis Cavanda (GİDİYOR)

Hakan Balta (GİDİYOR)

Lionel Carole (KALIYOR)

Martin Linnes (GİDİYOR)

Aurelien Chedjou (GİDİYOR)

Ahmet Çalık (KALIYOR)

Koray Günter (GİDİYOR)

Kaynak:sampiy10