Geçtiğimiz senelerde Finansal Fair Play kuralları sebebiyle UEFA tarafından Avrupa'dan 1 sene men edilen Galatasaray, yeni transferlerinden sonra UEFA'dan yeni bütçe planlaması için çağrıldı.

UEFA, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'i Nyon'a çağırdı. Yapılan davetin güncel Finansal Fair Play anlaşmasının taslağı ve imzalanması için en uygun tarihin belirlenmesiyle ilgili olduğu açıklandı.

Aldığı 1 sene men cezasından sonra UEFA'nın kriterlerini yerine getirip Avrupa kupalarına katılmaya hak kazanan Galatasaray'da yapılan transferler sonrası bütçe hesaplaması gerçekleşecek.

Öte yandan Karabükspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, "Seleznyov bana, Galatasaray'ın kendisiyle ilgilendiğini söyledi" dedi.

Galatasaray'ın Karabükspor'dan Yevhen Seleznyov'u transfer etmek istediği iddia edildi.

Öte yandan Galatasaray'da yeni transferler Ndiaye, Feghouli, Maicon ve Fernando için imza töreni düzenledi.

FEGHOULI'DEN SAKATLIK AÇIKLAMASI

Galatasaray gibi köklü ve geçmişi olan bir kulübe geldiğim için gururluyum. Başkana teşekkürlerimi sunuyorum, bana güvendi ve arkamda durdu sağolsun. beni buralara kadar getirdi. Savaşçı ruhumu Galatasaray'a vereceğim.

FEGHOULI: FENERBAHÇE'DEN TEKLİF ALDIM AMA

Fenerbahçe'de teklif sunda bana. Ama tercihimi başka bir takımdan yana kullandım. Galatasaray'dan teklif aldığımda, şüphe duymadan tamam geliyorum dedim. Futbol anlamında Slaven Bilic ile ilgili bir şey konuşmadık. Türk halkı ile ilgili bana bilgi verdi. Ve Türkler mükemmel insanlar.dedi