Sarı Kırmızılı takımda Teknik Direktör Igor Tudor’un kadroda oynatmaya yer bulamadığı Snejder, kendisinin yerine Belhanda’nın getirileceğini görünce kariyerine Amerika’da devam etme kararı aldığı söylendi.

SNEİJDER AMERİKA YOLCUSU

Wesley Sneijder, menajerinden Amerika MLS Kulüpleri ile görüşmesini istedi. Guido Albers de, MLS ekipleri ile ön görüşmeler şimdiden başlamış durumda…

Albers’in Amerika’lı birkaç kulüp ile görüştüğü, bunlardan birinin New York City FC olduğu bilgisi geldi. Eski Fransız yıldız oyuncu Patrick Viera’nın teknik direktörlüğünü üstlendiği New York City FC’de Pirlo ile David Villa da oynuyor.

YÖNETİM SNEİJDER İLE GÖRÜŞECEK 

Bu gelişmelerden sonra Sarı Kırmızılı kulüpte yaşanan gelişmeler şu şekilde:
Sarı Kırmızılı yönetim, Sneijder’in Amerkia’da arayış içine gireceğini öğrenince oyuncuyu ve menajerini görüşmeye çağırdı. Aslan Hollandalı oyuncunun menajeri ile görüşerek sözleşme maddelerini ele alacak. Eğer oyuncu ile aradaki pürüzler giderilirse Sneijder ile Galatasaray’ın yolları ayrılabilir.

Diğer yandan Aslan orta saha bölgesine Belhanda ismini alacak. Forvet arkası ve kanatlarda görev yapabilen Fas asıllı yıldızın yakın zamanda İstanbul'a gelip Sarı Kırmızılı renklere imza atması bekleniyor.