Galatasaray'da uzun vakittir transferi için teklifler aldığı gündeme gelen Sinan Gümüş'e Fiorentina da talip olduğu iddia edildi.

İtalyan kulübünün 23 yaşındaki kanat oyuncusu için 4,5 milyon Euro'luk teklif yaptığı iddia ediliyor.. Sinan için 5 milyon Euro isteniyor.

Bu esnada Galatasaray'ın da satmaya sıcak bakmadığı Sinan'ın Portekiz kulübü Benfıca'ya gitmeyi istediği biliniyor.

Sinan Gümüş'ün transferi hakkında açıklamalar yapan Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün, "Sinan Gümüş'ün transferindeki son durum bu hafta içerisinde netleşir" diye açıklama yaptı.

Öte yandan Galatasaray Kulübü yedek kaleci için transfer çalışmalarına başladı.

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Avusturya'da gerçekleştirmiş olduğu 'Spor Masası'nda, kulübün mali sıkıntılarını, transfere kadar birçok konuda kritik açıklamalar gerçekleştirirken, Galatasaray'ın gündemindeki kaleci Mert Günok'un durumunu da açıkladı.

Kaleci Mert Günk'un durumu hakkında bilgi aktaran Ali Ay, ''Mert özünde çok iyi bir kişi.Fakat biz kulübün bütçesini düşünmek zorunluluğumuz var. Mert'in maliyeti 1 milyon Euro'nun üstünde. 2.kaleci için yüksek fiyat. Bursaspor için çok meblağ. Kendisiyle görüşme yaptık, bugün Galatasaray'la anlaşacağız gibi" diye açıklama yaptı.