Galatasaray Spor Kulübü' nün İstanbul Riva'daki arsası adına yapılan ihale neticeye vardı. İhaleyi Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığı kazandı.

EMLAK KONUT GYO BİNASINDA İHALE GERÇEKLEŞTİ

Emlak Konut GYO'nun Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen ihalenin ikinci aşamasında sözlü mali teklifler geldikten sonra yazılı önerilere geçildi. Sözlü tekliflerde bir şirketin ihaleden çekilmesi ile 6 şirketin yazılı beyan verdiği zarfların açılması neticesi ihaleyi Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığı kazandı.

Zarfların açılması neticesinde ihaleye gelen teklifler içinde en yüksek şirket payı gelir oranı teklifi Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığı' ndan geldi. Şirketin verdiği teklif arsa satışı karşılığı satış toplam geliri 3 milyar 100 milyon lira, şirket payı gelir oranı yüzde 38, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri 1 milyar 178 milyon lira olarak bildirildi.

DURSUN ÖZBEK'TEN KONUŞMA

İhaleden sonra mikrofonu eline alan  Galatasaray Başkanı Dursun Özbek; "İhalede emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Galatasaray artık rahat bir finansal yapıya kavuşacak, mutluyum. Sayın Reis-i Cumhur Erdoğan'dan çok destek istedik, çok destek verdiler. Kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz." dedi.