Galatasaray'a Beklenmedik Ceza! TFF Açıkladı

TFF Tahkim Kurulu, Galatasaray ile Olcan Adın arasındaki uyuşmazlık davasını futbolcu lehine sonuçlandırdı

Galatasaray'a Beklenmedik Ceza! TFF Açıkladı

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray, tahkimden umduğu yanıtı bulamadı. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu' nun 3 Mart tarihinde verdiği karara itiraz eden sarı- kırmızılı kulübe Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu' ndan da ret cevabı geldi. Sarı- kırmızılı kulüpte sözleşmesi fesih edilip  Akhisar Belediyespor' a imza atan ve alacaklarının tahsili için başvuruda bulunan Olcan Adın için Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Galatasaray' ın futbolcuya 2.9 milyon Euro ödemesine karar vermişti.

Ünal Aysal dönemini örnek gösteren Sarı- kırmızılı kulüp, Tahkim Kurulu' na itirazda bulunarak "Bir önceki yönetim, futbolcu Olcan Adın ile 1.6, 1.7, 1.8 ve 1.9 milyon Euro gibi kabul edilemez sözleşme şartlarında anlaşmıştı. Sözleşmesi feshedilen oyuncu bu parayı hak ettiğini düşünüyorsa neden Akhisar'a 250 bin euro'ya imza attı" diyerek 2 yıl için Olcan Adın'a 500 bin Euro ödenmesi gerektiğini beyan etmişti.

OYBİRLİĞİ İLE KARAR ALINDI

Yapılan itiraz sonucunda konuyu gündemine alan Tahkim Kurulu, bugünkü toplantısında futbolcu Olcan Adın'ı haklı buldu. İncelenen itiraz sonucunda Galatasaray'ın itirazının reddine ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nın karanının onanmasına oybirliğiyle karar verildi. Alınan bu kararın ardından Galatasaray, Olcan Adın'a 2.9 milyon Euro ödeme yapacak.

Yorum Yaz