NTV Spor' un yapmış olduğu habere göre; Galatasaray, Stoke City' de forma giyen Fransız orta saha oyuncusu Imbula ile prensip anlaşmasına vardı.

SENELİK ÜCRETİ 1 MİLYON 600 BİN EURO OLACAK

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray, İngiltere Premier League ekiplerinden Stoke City' de defansif orta saha olarak görev alan G. Imbula ile senelik 1 milyon 600 bin euro karşılığında el sıkıştı. 

STOKE CİTY İLE GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Sarı- kırmızılılar oyuncunun kiralanması konusunda İngiliz temsilcisi olan Stoke City ile görüşmelerine devam ediyor. İstanbul' da yapılan görüşmelerde Imbula cephesinde herhangi bir problem yaşanmazken, İngiliz kulübü ile uzun süredir devam eden pazarlıkların neticeye varması ve Imbula'nın kiralanması kuvvetle muhtemel. Geçtiğimiz sezon Stoke City forması ile 15 resmi maça çıkan Imbula, sert futbolu benimsemesine rağmen sadece 2 sarı kart gördü.

Galatasaray'da Felipe Melo'nun gidişi ile adeta yeri dolmayan bir boşluk meydana gelmişti. Sarı Kırmızılı ekip şayet bu transferi gerçekleştirirse hem defansif yönü güçlü hem hücuma zaman zaman destek çıkan yırtıcı bir orta saha transfer etmiş olacak.