Sarı Kırmızlı takıma 2014-2015 sezonunda Kayseri Erciyesspor’dan gelen Yasin Öztekin ile Aslan söz kesmeyi planlıyor.

YASİN ÖZTEKİN İLE SÖZLEŞME UZATILACAK

Sarı Kırmızılı takımdan Bruma’nın gitmesi ile kanat bölgesindeki alternatifleri azalan Galatasaray’ın Yasin Öztekin’in sözleşmesini bir senelik daha uzatıp, başarılı oyuncunun ücretinde de 600-700 bin Euro civarında iyileştirme yapılması bekleniyor.

Sarı Kırmızılı takımdan yıllık 1 milyon 150 bin Euro kazanan ve maç başına da 10 bin Euro alan Yasin Öztekin ile sözleşme uzatılması planlanıyor.

Diğer yandan Sarı Kırmıızlı takım transfer çalışmalarına son hızla devam ediyor. Bu sezon Süper Lig'de istediği sonuçları elde edemeyen Aslan, önümüzdeki sezon şampiyon olmak için iyi bir kadro kurmaya çalışıyor. 

Bu anlamda takımdan ayrılşmış olan Lukas Podolski'nin yerine 31 yaşındaki fransız forvet Gomis ile anlaşan Galatasaray, kısa bir zaman içinde bu oyuncu ile sözleşme imzalayacak. 

Oyuncunun İstanbul'a gelip Sarı Kırmızılı takıma 2+1 senelik imza atması bekleniyor. Aslan Gomis transferini gerçekleştirdikten sonra orta sahaya Belhanda'yı almayı düşünüyor. Belhanda transferi için yoğun mesai harcayan Aslan bu transferide kısa bir süre içinde yapması bekleniyor.