Galatasaray ve bu sene Süperli'de şampıyon olan Beşiktaş Kulübü, '15 Temmuz' Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün yıl dönümü dolayısıyla birlik ve beraberlik mesajı yayınladı.

Galatasara'ın internet sitesinde, "Darbelerin karşısında, demokrasinin yanındayız" başlığıyla yer alan açıklamada, "FETÖ/PDY'nin kanlı darbe girişimine karşı, 2016'nın 15 Temmuz günü Kuvâ-yi Milliye ruhunu yeniden canlandırdık, Türkiye olarak bir kez daha kazandık, bir kez daha bir ve birlikte olduğumuzu gösterdik. 15 Temmuz hain darbe girişiminin sene-i devriyesinde, hainlerin vicdansız saldırılarına karşı demokrasi destanı yazan milletimizi bir kez daha kutluyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar, gazilerimize şifalar diliyoruz." açıklaması yapıldı.

Beşiktaş'ın internet sitesinde yer alan açıklamada ise, "15 Temmuz 2016 günü Türkiye tarihinde asla unutulmayacak kahramanlık öykülerine şahit olduk. Hain FETÖ terör örgütünün (Fetullahçı Terör Örgütü) kanlı darbe girişimine karşı sokaklara dökülen ve devletini canı pahasına savunan halkımız, büyük bir demokrasi sınavı verdi." yapıldı.

Açıklamada, 249 vatandaşın şehitlik mertebesine yükseldiği, 2 bin 193 gazinin olduğu ve FETÖ terör örgütünün acımasızlığını tüm dünyanın gördüğü belirtilerek, şu görüşler ifade edildi: