İşte Galatasaray'ın açıklaması

Güncel sezon transfer çalışmasına devam eden Galatasaray Odeabank, oyun kurucu Mehmet Yağmur ile bir senelik sözleşme imzaladı.

1987 yılında İzmir’de doğan Mehmet Yağmur, basketbola şehrinin takımı Pınar Karşıyaka’da başladı. 16 yaşında A Takım formasını sırtına geçiren Yağmur, 2 yıl sonra takımın önemli parçalarından biri haline geldi. Başarılı oyun kurucu henüz 18 yaşında Türkiye Ligi’nde 50. maçına çıktı. Ardından Beşiktaş Cola Turka’ya transfer olan Yağmur, buradaki iki sezonunun ardından Tofaş ve Türk Telekom formalarını giydi. Mehmet Yağmur, son üç sezonunu Darüşşafaka’da geçirdi. Kariyerinde 350’den fazla Türkiye Ligi karşılaşması tecrübesini yakalayan Mehmet Yağmur, altyapı milli takım kategorilerinde de Genç Milli Takımla 2004 ve 2005 yıllarında gümüş madalya kazandı.

İmza sonrası konuşan Mehmet, “Öncelikle, Galatasaray gibi seçkin ve güçlü bir camianın parçası olmak benim için büyük bir gurur. Bugün itibari ile Galatasaray Kulübü’nün bir sporcusu olmaktan dolayı çok mutluyum ama daha önemlisi omuzlarımda büyük bir sorumluluk hissediyorum. Çünkü bu sezon herhangi bir sezon olmayacak. Oyuncusuyla, yöneticisiyle, antrenörüyle, taraftarıyla, Galatasaray’a gönül veren herkesin ekstra gayretini, elinden gelenin bir fazlasını ortaya koyması gereken bir sezon olacak” ifadelerini kullandı.