Hollandalı yıldız Wesley Sneijder’in 5 milyon Euro'yu geçen senelik ücretinden kurtulmak için devreye giren Galatasaray yönetimi, menajer Albers'e özel bir mesaj gönderdi. Bu mesajda menajere eğer futbol oynamak için kulüp bulursanız size her türlü kolaylığı sağlayacağız mesajı verildi".

DURSUN ÖZBEK’İN SNEİJDER KARARI

Sarı Kırmızılı takımda başkan Dursun Özbek, "Sneijder'in bir yıl daha sözleşmesi bulunuyor. İki tarafında çıkarlarını gözeterek bir karar vereceğiz " diyerek bir açıklama gerçekleştirse de Sarı Kırmızılı yönetim, Hollandalı yıldızın biletini kesti.

ASLAN HOLLANDALI YILDIZ HAKKINDA KARARINI VERDİ

Hollandalı yıldız oyuncunun anlaşmasında, "7.5 milyon Euro bedelle takımdan serbest kalır" maddesi olmasına rağmen, Galatasaraylı idareciler kulüp bulması için oyuncunun menajeri olan Guido Albers'e gereken tüm kolaylıkları yerine getireceklerini söyledi. Çünkü Sarı Kırmızılı takım 33 yaşını tamamlamış olan Wesley Sneijder'e 7.5 milyon Euro bonservis ile birlikte yatırım yapacak kulüp çıkmayacağı az çok tahmin ediyor. Bu yüzden Hollandalı yıldızdan kendisine kolaylıkla takım bulması adına bonservis talep edilmeyeceği ve 5 milyon Euro'yu geçen senelik ücretinden feragat edilmeye çalışılacak.