Sabri Sarıoğlu ile yolla devam etmeme kararı alan ve sağ bek arayışlarını devam eden Galatasaray, Hoffenheim'a Pavel Kaderabek için transfer teklifinde bulundu.

"6 MİLYON EURO TEKLİF"

Çek basınına açıklamalar veren Kaderabek'in menajeri Viktor Kolar, "Tekliflerin olduğu doğruluğunu söyledi. Şu an Galatasaray, Hoffeinheim'a 6 milyon euro teklif etti. Hoffenheim, bu tekliften tatmin olmuş gibi görünüyor." ifadelerini kullandı.

"DORTMUND VE ROMA..."

Roma ve Dortmund'un da ilgisi olduğunu belirten Kolar, "Bayern Münih'in teklifi olmadı fakat Roma ve Dortmund gibi kulüplerin ilgisi bulunuyor. Gelişmeleri takip edeceğiz" şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz sene Bundesliga'da Hoffenheim formasıyla Bundesliga'da 26 maça çıkan 25 yaşındaki sağ bek, 1 gol attı ve 3 asist yaptı.

Öten yandan Semih Kaya Galatasaray'dan ayrılacağı kesinleşti.Semih Kaya 2.8 milyon Euro'ya Çek ekibi Sparta Prag yolcusu.

Sarı kırmızılı ekip, Çekya kulübünden gelen bonuslar ile birlikte 2,8 milyon euroluk teklifi kabul etti. Çekya ekibi, Semih Kaya'ya senelik 1.4 milyon euro maaş ödeyecek.

Sparta Prag'ın teknik patronu Andrea Stramaccioni, Inter'i çalıştırdığı 2011/2012 sezonunda da milli futbolcuyu istemiş fakat transferi sonuçlandıramamıştı.