Sarı Kırmızılı takım geçen sene en büyük sorunu defans bölgesinde yaşamış, bu yüzden dolayı savunma bölgesine iki oyuncu almaya karar vermişti.
Sarı Kırmızılı takımın Yönetimi, defans oyuncu transferi için kesenin ağzını açmış ve önümüzdeki sezon bu bölgedeki sıkıntıdan kurtulmak istemişti. Tüm bu planlarlar aşamasında Maicon transferinde atık mutlu sona ulaşmaya çok az kaldı.

Sarı Kırmızılı takımın sportif direktörü Cenk Ergün daha önce oyuncunun kulübü Sao Paulo ile 2 defa görüşmüştü. 28 yaşındaki başarılı defans oyuncusu için kulübü Sao Paulo’yu ikna eden Aslan, oyuncuya 3 senelik sözleşme imzalatmaya hazırlanıyor. Sarı Kırmızılı takım ile oyuncun kulübü arasında olan ufak pürüzlerin yakın zamanda kaldırılıp, 1.91’lik stoper oyuncusuna imza attırılması bekleniyor.

MAİCON OLMAZSA ACERBİ GELECEK

Galatasaray, Sao Paulo ile anlaşamazsa oyuncunun yerine Sassuolo forması giymekte olan Francesco Acerbi gelecek. Aslan stoper transferi için B planını Acerbi olarak belirledi.

TUDOR MAİCON’U İSTİYOR

Sarı Kırmızılı takım devre arasında Maicon’u kulübü Sao Paulo’dan istemiş ancak Brezilyalı takımı 8 milyon Euro isteyince bu transferden vazgeçilmişti. Sarı Kırmızılı takımın yeni teknik adamı Igor Tudor’un da çok istediği Maicon önümüzdeki sene Sarı Kırmızılı formayı giymesine kesin gözüyle bakılıyor.