Güncel sezon hazırlıklarına Slovakya'da devam eden Galatasaray'da kamp programı değişti.8 Temmuz Cumartesi Zenit ile yapılacağı  hazırlık maçı iptal edildi..

Sarı Kırmızılılar, 8'inde Viena'ya geçecekti fakat teknik heyetin kararıyla 12'sine kadar Slovakya'da kalınmasına karar verildi.

Öte yandan transfer çalışmlarına devam eden Galatasaray kulübu Barcelona'nın yıldızı Aleix Vidal'ı kadrosuna katmak için çaba sarf ediyor.Glatasaray teknik direktörü Igor Tudor Barcelonalı yıldızı kadrosunda görmek istiyor.
 
Sarı-kırmızılı yöneticiler, Barcelona'ya 18 milyon euro'ya gelmesine rağmen beklentiyi karşılayamadığı için piyasa değeri 7.5 milyon euro'ya düşürülen Vidal için bu rakamı gözden çıkardığı ifade edildi.
 
YARI FİYATA SATMAK İSTEMİYOR

Ancak yapılan görüşmelerde Barça'nın oyuncuyu aldığı fiyatın yarısına satmak istemediğini bildirip rakamı artırdığı vurgulanırken, Galatasaray'ın da bunun üzerine kiralama yolunu deneyeceği kaydedildi.

Galatasaray Başkan Dursun Özbek'in ekibiyle bu transferin satın alma opsiyonlu bitirilmesi için emir verdiği gelen bilgiler arasında.

DURSUN ÖZBEK KESİN TALİMAT VERDİ

Galatasaray yıldız futbolcuyu renklerine bağlamak için İspanya'ya ekip gönderdi.Galatasaray başkanı Dursun Özbek Barcelon'ın yıldızını almadan gelmemeleri yönünde ekibine talimat verdiği öğrenildi.