Bu sezon defans bölgesinde büyük sıkıntılar çeken Sarı Kırmızılı takım transfer çalışmalarına şimdiden başladı. Sarı Kırmızılı takımın ara transfer döneminde de istediği defans oyuncusu Maicon’u tekrardan transfer listesine aldı.

GALATASARAY MAİCON’DA KARAR ALDI

Sarı Kırmızılı takım daha önce Manchester City’de oynayan Mangala, Valencia’da oynayan Abdennour’u transfer listesine almıştı. Ancak bu defans oyuncularının yüksek ücretinden dolayı Aslan rotayı Maicon’a çevirdi.
Maicon kulübü Sao Paulo ile 2020 ‘ye kadar sözleşmesi bulunuyor. Sarı Kırmızlı takım bu oyuncu için şimdiden 5.5 milyon Euro’yu gözden çıkarmış durumda.

IGOR TUDOR ONAY VERDİ

Sarı Kırmızılı takımın Hırvat teknik adamı Igor Tudor 28 yaşındaki Maicon için yöneitime olumlu rapor verdi. Sarı Kırmızılı takım bu anlamda transfer girişimlerini hızlandırırken kulübü Sao Paulo ile de ortada bir pürüz kalmaması için görüşmelere geçeceği öğrenildi.

Diğer yandan Sarı Kırmızılı takımda şuan 3 oyuncu takımdan ayrıldı. Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski, Portekizli oyuncusu Bruma ve Kamerunlu futbolcu Aurélien Chedjou takımdan ayrıldı. Sarı Krırmızılı takımın önümüzdeki zamanlarda yueni transfer yapması bekleniyor.