Sarı Kırmızılı takım Süper Lig’de 4. olunca önümüzdeki sezon transferleri için harekete geçti. Galatasaray’da ilk hedef olarak orta saha bölgesinin güçlendirilmesi konusu gündeme geldi. 

Hırvat teknik adam Igor Tudor’unda zorluk çektiği bölgelerinden bir olan orta sahaya Aslan takviye yapmaya hazırlanıyor.

ASLAN VAİNQUEUR’UN PEŞİNDE

Sarı Kırmızılı takım bonservisi Roma takımında bulunan William Vainqueur'i transfer etmek içi çalışmalara başladı. Felipe Melo’dan sonra orta saha bölgesindeki boşluğu tam anlamıyla dolduramayan Galatasaray, sezon başında transfer ettiği De Jong ve Tolga Ciğerci ile de istediği istikrarı sağlayamamıştı. Bu yüzden dolayı önümüzdeki sezon bonservisi elinde bulunan 287 yaşındaki Romalı futbolcu William Vainqueur için Galatasaray devreye girdi.

Diğer yandan Sarı Kırmızılı takım bu sene Lyon'da kiralık olarak oynayan Bafétimbi Gomis içinde devreye girdi. Galatasaray'ın büyük ölçüde anlaşma sağladığı Bafétimbi Gomis ile yakın bir zamanda sözleşme imzalaması bekleniyor. Ancak oyuncunun kulübü Swansea ile tüm şartlarda anlaşıldıkaran sonra bu transferin gerçekleşemesi bekleniyor. 

Bafétimbi Gomis Galatasaray'a gelirse Podolski'den boşalan forvet bölgesinde görev alacak.