Bu sezon Süper Lig’de istediği sonuçları elde edemeyen Sarı Kırmızılı takım transfer çalışmalarına son hızda başladı. Bruma’yı Alman takımı Leipzig’e gönderen Sarı Kırmızlı takımın Arda Turan’ın peşinde olduğu iddia edildi.

GÜNTEKİN ONAY AÇIKLADI

NTV Spor programında spor yorumculuğu yapan Güntekin Onay, Sarı Kırmızlı takımın Arda Turan’a kiralama teklifinde bulunduğunu belirtti. 

Güntekin Onay milli futbolcu Arda Turan’ın yüksek maaşının bu transfere engel olduğunu söyleyerek, ''Galatasaray Arda Turan’ı transfer etmek istiyor. Ancak oyuncunun aldığı yüksek maaş Sarı Kırmızılı takımı düşündürüyor. Ortada bir teklif olduğu açık ancak bu transfer gerçekleşir mi onu bilmiyorum'' dedi.

ARDA TURAN’IN MALİYETİ ORTAYA ÇIKTI

Bu sezon Barcelona’da 14 maçta forma giyen milli oyuncu Arda Turan, 3 gol ve 3 asistlik bir performans gösterdi. Milli futbolcu Arda Turan İspanyol ekibi Barcelona'dan senelik 4 Milyon Euro maaş alıyor.

Diğer yandan Milli futbolcunun adı İngiliz ekibi Arsenal ile de anılıyor. Milli futbolcu Arda Turan'ın önümüzdeki sezon Barcelona'da kalmayacağı ve başka bir takıma gideceği tahmin ediliyor.