Galatasaray bu sezon takımdan gitmek isteyen Bruma ile yolları ayırdı. Portekizli yıldızın menajeri ile Mayıs ayı içinde masaya oturan Sarı Kırmızlı yönetim sunulan şartları kabul etmemiş ve oyuncuyu satma kararı almıştı.

Sarı Kırmızılı takım Almanya’nın Leipzig takımından Bruma’ya gelen teklifi kabul etti. Geçen hafta Alman kulübünün CEO’su İstanbul’a gelerek başkan Dursun Özbek ile görüşmüştü. Leipzig idarecileri ilk fırsatta Sarı Kırmızlı takıma 12 milyon Euro’luk teklif sunmuş ancak bu rakam kabul edilmemişti.

LEİPZİG’İN SON TEKLİFİ KABUL EDİLDİ

Alman Kulübünün yöneticileri Sarı Kırmızılı kulübe yapmış olduğu 2’nci teklifte 15 Milyon Euro’yu Bruma için gözden çıkardılar. Galatasaray ise Alman kulübünden gelen bu teklifi kabul ettiği öğrenildi.

Galatasaray’ın Portekizli yıldızı Sarı Kırmızılı takıma 2013 yılında transfer olmuştu. Bruma Sarı Kırmızılı forma ile bu sezon 11 gol attı. Portekizli oyuncu son karşılaşmasına Atiker Konyaspor maçında çıkacak.

Diğer yandan SArı Kırmızılı takım sezon sonu Linnes,Cavanda, Hakan Kadir Balta, Podolski, Aurelien Chedjou gibi isimlerlede yolların ayrılması bekleniyor. Sarı Kırmızılı takım bu kapsamda ilk olarak genç oyuncusu Bruma'yı satma kararı aldı.