Önümüzdeki sezon takımı Dinamo Kiev’de oynamak istemeyen Faslı oyuncu Younnes Belhanda için en iyi teklifi Sarı Kırmızılı takım yaptı. Sarı Kırmızılı takım Faslı oyuncu için senelik 2 milyon 500 bin Euro’ya el sıkışarak 27 yaşındaki oyuncuyu ikna etmeyi başardı.

Belhanda Bu sezon Nice’te kiralık olarak forma giymiş ve çıkmış olduğu 31 karşılaşmada 3 gol 7 asistlik bir performans gerçekleştirildi.

OYUNCUNUN BONSERVİSİ BELİRLENDİ

Faslı oyuncunun bu performansı sonrası talipleri artarken Ukranya Ligi’nde oynamak istemediğini takımı Dinamo Kiev’e bildirdi. Dinmamo Kiev’de Faslı oyuncunun bonservisini 9 Milyon Euro olarak belirledi.

SARI KIRMIZILAR BEKLEMEDE

Ancak Sarı Kırmızılı takım ile Dinamo Kiev Belhanda’nın bonservis konusunda bir türlü anlaşmadılar. Galatasaray son olarak Belhanda’ya 6.5 Milyon Euro’luk bir teklifte bulunarak beklemeye çekildi.

GALATASARAY SON TEKLİFİNİ VERDİ

Faslı oyuncunun da kulübüne baskı yaptığı gelen bilgiler arasında yer alırken ilk etapta 5 milyon Euro’dan başlayan görüşmelerde 6.5 milyon Euro’ya kadar çıkan Aslan bu oyuncu için beklemeye geçti.

Diğer yandan Sarı Kırmızılı takım Gomis transferinde de sona yaklaştı. Aslan'ın kısa bir zamanda bu transferleri açıklaması bekleniyor.