Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fatih Terim’e Ceza Sonrası Ağır Konuştu!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, PFDK'nın teknik direktör Fatih Terim'e 4, Ümit Davala'ya 3 maç ceza vermesinin ardından GS TV'de açıklama yaptı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fatih Terim’e Ceza Sonrası Ağır Konuştu!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fatih Terim’e Ceza Sonrası Ağır Konuştu!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun teknik direktör Fatih Terim’e verdiği ceza sonrasında GS TV’de açıklamalarda bulundu.

“TFF HERHANGİ BİR KULÜBÜN TAKIMI DEĞİLDİR!”

“Her camia için kutsal ikonlar vardır. Bunlardan biri de bizim kuruluş tarihimizdir. PFDK’nın ceza açıklamasının özellikler saat 19.05’te yayına girmesi beni buraya getirdi (planlanmayan canlı yayın). Ben bunu yakıştıramadım. TFF herhangi bir kulübün takımı değildir! Türkiye Futbol Federasyonu değer verdiğimiz, cumhuriyetimizin kurduğu bir kurumdur. Eğer siz mevzilenmenizi belli bir takıma karşı alırsanız, bu o cepheyi kuranlara ve medet umanlara hayır getirmez! Siz burada kötü niyetinizin olmadığını kanıtlamak zorundasınız. Bu tip hataların iyi niyetle ve tesadüfle açıklanması mümkün görünmüyor.

“HOCAMIZIN KİMSEYE EYVALLAHI YOK”

Siz bir takıma, bir oyuncuya, bir teknik direktöre ceza verebilirsiniz. Futbol dünyasının içinde yaşıyoruz. Bir takım sözcükleri biz de merak ediyoruz. Dün sevgili hocamızla görüştük. “Siz organize kötülük derken, belli bir kurumu hedef aldınız mı?” diye sordum. Cevabı “Hayır” oldu. Hocamızın kimseye eyvallahı yok. TFF’ye söyleseydi eğer, ‘Evet söylerdim’ derdi. Hoca, kırmızı kartlara medya ve taraftarın verdiği tepkiden daha fazla tepki veriyor.

Çok uzun zamandır her deplasmana gitmeye çalışıyorum. Rekor olarak aldığım ceza haricinde gidiyorum. Özellikle bizim deplasman maçlarında yedek kulübümüzün arkasına militanlar yerleştiriliyor! Bunlar özellikle hocamıza ve teknik heyetimize ismen küfürler ediyorlar. Son maçımızda da teknik yardımcımıza fiziki darbede bulunuldu.

“BİZ MEYDANDAN KAÇMAYIZ”

Rakibimiz 21 faul yapıyor, 1 sarı kart görüyor. Biz daha ilk maçımızda 9 faulde 4 sarı kart ve çift sarı karttan kırmızı kart görüyoruz. Galatasaray’a karşı sevgili hakemlerimiz çok cesur. Biz buna bir şey demiyoruz. Aynı cesaretin rakiplerimize karşı da gösterilmesini istiyoruz. Rakamlar ortada! İşte tepkilerden biri bu. Bu ne derece organize biz bunu bilemeyiz. Bize geçen yıllarda verilen tepki şiddetini arttırıyor. Biz meydandan kaçmayız.

Geçen yıl Kulüpler Birliği, Galatasaray’a karşı açıklama yaptı. Kulüpler Birliği’nin defterinde bu karar yok. 8 kulüp yayınlıyor, 10 kulüp yayınlamıyor. Başlık ne, 17 kulüp. Bu olmadı. İçerik ise yürekler acısı. Geçen sene Konyaspor maçında hakemlerin 5 dakika hakemlerin kendi arasında konuşmasından kuşkulandık. ‘Ne konuştunuz, açıklayın’ dedik ama ceza yedik.

“19.05’İN SORUMLUSU ORTAYA ÇIKARILMALI”

Futbolla yatıp kalkan bir ülkeyiz. Bunu yapmayın! Sadece Galatasaray diğer tüm takımlar çok ciddi ve önemli transferler yaptı. Bırakın çimende adil ve eşit olarak mücadele etsinler! Tabi ki hatalar olur ama görelim ki art niyet ve kötü düşünce olmasın. VAR ile birlikte hatalar en aza inecek. Benim futbolu yönetenlerden istediğim bu. Camiaları birbirine kıracak sözlerden kaçınmalıyız. Ben hiçbir camia hakkında kötü bir söz söylemedim! Bir kardeş bir takımdan, diğeri başka takımdan… Bu gayet doğal ve saygılı olmalıyız. Ama bu 19.05’te açıklanan ceza yüreğimi dağladı! Bunun sorumlusu ortaya çıkarılıp açıklanmalıdır.

Yanlış her zaman yanlıştır ve bu yanlışlara müdahale edecek doğru, cesur insanlar her yerde vardır! Ben Galatasaray’ın hukukçularına güveniyorum. Biz rakibimiz kadar güçlüyüz! Bütün büyük güçlerin, imparatorlukların arkasında her zaman güçlü düşman vardır.

Son Dakika Spor Haberleri İçin aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR