Önümüzdeki sene Spor Toto Süper Lig’deki şampiyonluk yarışında iddialı bir kadro oluşturmak isteyen ve bunun için aralıksız olarak girişimlere başlayan Sarı-Kırmızı takım, 3 yıldız futbolcuyu yakın takibe aldı.

Geçen sezonu Fransız ekibi Marsilya forması ile atmış olduğu 20 gol ile kapatan 31 yaşındaki forvet oyuncusu Gomis, Fransız ekibi Nice’te zirve mücadelesine büyük katkıda sağlayan ve forvet arkasında oynayan Belhanda ve İngiliz takımı Stoke City’nin başarılı ön libero oyuncusu İmbula için transfer girişimleri son hızıyla sürüyor.

Sarı Kırmızılı takımın teknik direktörü Igor Tudor bu üç oyuncunun mutlaka alınmasını yönetime bildirdi. Tudor bu oyuncular ile önümüzdeki sezon Sarı Krımızılı takımın iskelet yapısını oluşturacak. Stoke City’in oyuncusu olan Imbula’nın takıma gelmesi ile Selçuk İnan’ın yanında kesin olarak oynaması bekleniyor.

SNEİJDER TAKIMDAN GİDEBİLİR

Sarı Kırmızılı takımda asıl merak edilen konu ise Belhanda geldikten sonra Hollandalı yıldız oyuncu Sneijder’in takım içindeki durumunun ne olacağı... Belhanda forvet arkasında oynayacağı için Galatasaray Sneijder ile yollarını ayırabilir. Aksi halde Belhanda kanat bölgesinde görev alacak. Sarı Kırmızlılar kanatta Sinan Gümüş ve Rodrigues ile de bu bölgede etkili olmaya çalışacak.