Football Leaks, Paris Saint Germain'in rekor transferi Neymar'ın Fransız ekibinden aldığı parayı açıkladı. Ve Neymar'ın aldığı bu rakam futbol dünyasında bir rekor..

DÜNYANIN EN ÇOK KAZANANI OLDU

Coutinho için Barcelona'nın hazırladığı sözleşmeyle Dembele'nin transfer detaylarını da paylaşmış olan Football Leaks, Neymar'ın maaşını da duyurdu. Der Spiegel dergisinin Football Leaks'e dayanarak verdiği habere göre, Neymar dünyanın en çok kazanan oyuncusu..

BONUSLARLA 57 MİLYON EURO OLDU

222 milyon Euro satın alma opsiyonu vererek Barcelona'dan Paris Saint Germain'e transfer olmuş olan Brezilyalı futbolcu senede garanti 37 milyon Euro kazanacak. Primlerin henüz neyi kapsadığı açıklanmazken, Brezilyalının ekstra 20 milyon Euro daha kazanabileceği belirtildi. Bu durumda Neymar'ın senelik kazancı 57 milyon Euro'ya çıkmış olacak.

CARLOS TEVEZ'İ GEÇTİ

Senede 40 milyon Euro'yla dünyanın en çok para kazanan oyuncusu olan Carlos Tevez'i geride bırakmış olan Neymar, eski kulübü Barcelona'dan 20 milyon Euro alıyordu. Neymar böylelikle dünyanın en çok kazanan futbolcusu olarak tarihe geçti. Neymar şuana kadar en fazla maaş alan futbolcular sıralamasındar birinci sırada yer alıyor.