Spor Toto Süper Lig'de Fransa kökenli futbolcuların sayısının yükselmesi ve Fransa'daki beIN Sports kanalı haftada 4 maçın canlı olarak yayınlanacak olma nedeniyle, Türk Futbolu'na olan ilgi artmış durumda.

Fransızların amiral gemisi diye geçinen gazetelerinden L'Equipe, Süper Lig'in başlamasına sayılı günler kala tam 2 sayfasını Spor Toto Süper Lig'e ayırmış durumdaydı.

Daha önce Ligue 1'de forma giyen oyuncular, Fransız futbolcular, tüm dünyanın dikkatini çekmiş olan 'Come to Beşiktaş' sloganı ve Medipol Başakşehir'in Şampiyonlar Ligi yürüyüşü, L'Equipe'in parmak bastığı noktalardan sadece bir takımı...

Şampiyonlar rehberinde, Türkiye'de son 10 senenin şampiyonları gösterilirken, 2010-2011 sezonu şampiyonu olarak Trabzonspor gösterildi.

DÜZELTME GEÇİP ÖZÜR DİLEDİLER

Bu hatadan sonra L'Equipe, bugünkü nüshasında konuyla ilgili düzeltme yayınlayıp Fenerbahçe camiasından özür dilediğini duyurdu. Fenerbahçe bu konu hakkında L'Equipe'e teşekkür mesajı gönderdi.

Fransa’nın önde gelen spor gazetelerinden L’Equipe’in dünkü sayısında, Spor Toto Süper Lig ile ilgili bir araştırma yazısı yer almış ve son 10 yılın şampiyonlarının gösterildiği tabloda kritik bir hataya imza atılmıştır.

Gazete, 2010-2011 futbol senesinin şampiyonunu yanlış yazmıştır.

Ancak, L’Equipe Gazetesi yapılan bu hata sebebiyle bugünkü sayısında bir düzeltme ve özür metni yayınladı.