Fransa'da Maç Öncesi 'Milli' Korku ve Barış Pınarı Açıklaması!

Grup birinciliği yolunda büyük önem taşıyan mücadele öncesi Fransa kanadından skandal açıklamalar geldi.

Fransa'da Maç Öncesi 'Milli' Korku ve Barış Pınarı Açıklaması!

Stade de France'ta oynayacak mücadele öncesi Fransa Futbol Federasyonu (FFF) Başkanı Noel Le Graet, ilk olarak TFF ile yapılan görüşmeyi ve taleplerini duyurdu.

FRANSIZLAR MAÇIN ERTELENMESİNİ İSTİYOR!

Fransız halkı, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirdiği operasyona tepki göstermek için  #AnnulationMatchFranceTurquie  Fransa - Türkiye maçı iptal olsun hashtagını Twitter'de TT yaptı.

"TEK İSTEĞİMİZ, MİLLİ MARŞIMIZI ISLIKLAMASINLAR.."

"Oyuncular benzer bir duruma alışkın, ilk maçta da Türk taraftarların önünde oynamıştık. Tüm maç boyunca ıslıklandık. Milli marşımız da aynı şekilde.Ancak, Stade de France'ta işlerin iyi gideceğini düşünüyorum. Kolay olmayacak elbette. Çünkü, Türk taraftarlar sayıca fazla olacak. Onlardan tek isteğimiz, milli marşımızı ıslıklamamaları olacak. Eğer, tribünlerden ıslık sesleri yükselirse milli marşın sesini daha fazla açacağız."

BARIŞ PINARI HAREKATI AÇIKLAMASI

Le Graet, "Bu bir futbol maçı. Bence öyle de geçecek. Her iki takım da iddialı ve iyi futbol oynuyor. Bu konuda hiçbir endişem yok. Her türlü provokasyona karşı ekstra güvenlik önlemleri alındı." ifadelerini kullandı.Stadyumda 600 polisin olacağını ve ayrıca 1400 güvenlik görevlisinin olacağını hatırlatan Le Graet, Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Spor Bakanı Roxana Maracineanu'nun olacağını Türkiye'den ise Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun yer alacağını açıkladı.

Son Dakika Spor Haberleri İçin aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri