İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) devlerinden olan  Roma’ nın efsanevi eski oyuncusu Francesco Totti, sarı- kırmızılı ekipteki yaşantısına yönetici olarak devam edeceğini açıkladı.

KULÜPTE YENİ BİR VİZYONU OLACAK

25 sezon boyunca sadece Roma forması giyen ve bu kulüp ile çıkmış olduğu 786 maçta 307 gole imza atan, 2016- 17 sezonunun son haftasındaki Genoa maçı ile duygusal şekilde yeşil sahalara veda eden F. Totti’ nin, ömrünü adadığı kulüpte artık yeni bir misyonu olacak. Eski yıldız oyuncu, kulüp kanalı Roma TV’ ye yaptığı özel ropörtajda, "Futbolculuk hayatım sona erdi. Şimdi yönetici olarak daha önemli bir bölüm başlamak üzere. Futbolcu olarak yeşil sahada yaptığımın aynısını yapmayı umuyorum." dedi. Kendisi için yeni bir seüvenin başlamak üzere olduğunu ifade eden 41 yaşındaki Totti, yeni görevinde zamana ihtiyacı olacağını dile getirdi.

ROMA OLİMPİYATTA JÜBİLESİNİ YAPMIŞTI

Roma Olimpiyat Stadı’nda jübilesini yaptığı 28 Mayıs'ın kendisi için çok önemli olduğunu belirten yıldız isim, "O gün çok anlamlı, duygu yüklü bir gündü benim için. Roma ile 25 yıllık bir sayfayı kapatıyordum. Bana sevgilerini veren insanlara daha fazlasını vermenin arayışı içinde oldum." ifadelerini kullandı. Francesco Totti, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da taraftarlardan kendisine her zaman olduğu gibi yine "Francesco" diye hitap etmelerini istedi.