Flaş! Halis Özkahya Hakem Değil...

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, gündeme dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu, Süper Lig hakemlerine yüklendi.

Flaş! Halis Özkahya Hakem Değil...

İşte Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun o açıklamaları;

"BU ÜLKE HAKEM Mİ YETİŞTİREMİYOR"

Geçenlerde federasyonda yaptığımız bir toplantıda MHK ve yönetim kurulu üyeleri de vardı. Bütün olumsuzlukların onlar da farkındalar ama ellerinde az sayıda hakem olduğunu ve sıkıntı yaşadıklarını ifade ettiler. Elinizde kısıtlı sayıda hakem varsa ve mecburen bazı hakemleri veriyorsanız, neden yetiştirmediniz? Bu ülke İHA'ları, SİHA'ları yapacak beyinleri yetiştirdi de, iki tane hakem mi yetiştiremeyecek?

"HALİS ÖZKAHYA HAKEM DEĞİL"

Geldiğimiz noktada bakıyoruz, 2 genç hakem ya var, ya yok. Halis Özkahya iyi bir hakem değil, bu net. İyi olmayan bir hakemi kadro içinde tutmanın ne anlamı var? Yetersiziz deniyor, bu ailenin içinde yıllardır olan sizlersiniz. Neden yetiştirmiyorsunuz o zaman? Bütün masraflarınızı kulüpler karşılıyor. Kulüplerin gelirinden kesit yapılarak TFF hayatını sürdürüyor.

“ARKADAN GELENLERE YOL AÇILMALI”

İngiltere'de şu hatayı yapmıyorlar, üst üste hata yapan, yetersiz, eğitimsiz, eğitimlere rağmen hataların ardı arkası gelmeyen hakemleri ellerinde tutmuyorlar. İngiltere'de 3. hatada vurur, yatırırlar adamı. Arkadan gelenlere yol açmak durumundalar.

“HAKEM NE KARAR VERDİĞİNİ BİLMİYOR”

Gol pozisyonu 4 dakika, 14 tekrar izlenmesine rağmen, kararı açıklamaya giderken dahi, hakemin yüz ifadesinin ve kararsızlığının farkında mısınız? Kendisi de bilmiyordu son ana kadar ne karar verdiğini. 4 dakika, 14 tekrar o pozisyon seyredilir mi? Hakem bile ne kararı verdiğini bilmiyor düdüğü çalana kadar. Bu, hakemin kararsızlığını, eğitimsizliğini gösterir.

“ONURSUZ BİR ŞAMPİYONLUĞU İSTEMİYORUM”

Anadolu kulübü olmak zordur, kolay değildir. O kupayı İstanbul'dan alıp, Anadolu'ya götürmek istiyorsan, mücadele etmek zorundasın, bu kolay değil. Bu bir mücadeledir. Trabzonspor mücadelesi veriyoruz ama bizim gibi, her sene, onlarca maçta haksızlıklara uğrayan takımların da mücadelesini veriyoruz. Onursuz bir şampiyonluğu, onursuz bir başarıyı biz hiçbir zaman istemiyoruz, Allah nasip etmesin.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR