Final Karşılaşmaları İçin Karar Bekleniyor

Türkiye Voleybol Kadınlar 1. Lig'de sezona şampiyonluk hedefiyle giren Kuzeyboru, play-off yarı final karşılaşmaları sonucunda final oynamaya hak kazanmıştı.

Final Karşılaşmaları İçin Karar Bekleniyor

Final Karşılaşmaları İçin Karar Bekleniyor

Türkiye Voleybol Kadınlar 1. Lig'de sezona şampiyonluk hedefiyle giren Kuzeyboru, play-off yarı final karşılaşmaları sonucunda final oynamaya hak kazanmıştı. Final karşılaşmaları coronavirüs salgını önlemleri kapsamında ne zaman yapılacağı belli olmaksızın ertelenirken, şampiyonluk hedefini koruyan Kuzeyboru, federasyonunun alacağı kararı bekliyor.

Kuzeyboru Kulübü'nün menajeri Cemalettin Kaş, final karılaşmalarının ertelenmesinin sonrasında voleybolcuları evlerine yolladıklarını, Türkiye Voleybol Federasyonu'ndan alınacak kararı beklediklerini dile getirdi. Kaş şöyle konuştu:

''Aksaray'a Sultanlar Ligi getirmek için çok çalıştık, harika bir sezon geçirdik. Rakiplerimizin ve taraftarlarımızın, şehrimizin saygısını kazandık. Kadın sporunda Anadolu'nun ortasından bir başarı hikayesi çıkardık. Ama ortaya çıkan bu salgın durumu maalesef planlarımızı etkiledi. Tüm dünya gibi kulübümüz, sporcularımız ve taraftarlarımız mağdur oldu. Türkiye Voleybol Federasyonu'ndan bir karar bekliyoruz. Çünkü kulübümüz her şeyden önce insan diyerek tüm sporcularını, karar sonrası derhal evlerine gönderdi. Spor salonları kapalı ve adı konmamış bir sokağa çıkma yasağı var. Yabancı oyuncularımızı da evlerine uğurladık. İnsani ve vicdani olarak yapmamız gerekeni yaptık. Oyuncularımızın haklarına sonuna kadar saygılıyız. Ekonomisi güçlü bir kulüp olarak kulüp çalışanları ve sporcularımızı tüm ödemelerini sözleşmeleri ne ise ona göre yapıyoruz, yapacağız. Fakat bu süreçte finallerin çok da yapılabileceğini düşünmüyoruz. Federasyon, finale kalan 4 güzide takımı Kuzeyboru, Sarıyer, İlbank ve Kale1957 takımlarını üst lige terfi ettirmelidir. Sadece bir önceki yıl lig 14 takımdan oluşuyordu ve federasyon tarafından bu yıl 12'ye indirilmişti. Lig sonraki sezon tekrar 12 takıma indirilebilir, diye düşünüyoruz. Tabii bu karar federasyonun tasarrufudur. İnşallah önümüzdeki sezon her şey tüm takımlarımızın istediği gibi olur. Yaşadığımız bu süreç bizi daha çok birbirimize kenetledi''

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR