Fikret Orman’dan Şenol Güneş Hakkında Çarpıcı Açıklamalar!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Teknik Direktör Şenol Güneş, Nevzat Demir Tesisleri’nde ortak basın toplantısı gerçekleştirdi.

Fikret Orman’dan Şenol Güneş Hakkında Çarpıcı Açıklamalar!

Beşiktaş’ta Başkan Fikret Orman ve Teknik Direktör Şenol Güneş, son günlerde basına yansıyan haberlere ilişkin siyah beyazlı ekibin Nevzat Demir Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, son dönemde basında yer alan haberlerle alakalı flaş açıklamalarda bulundu. İşte Orman’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

"Son dönemde basında ve kamuoyunda pek çok haberler yer alıyor hocamızla, futbolcumuzla alakalı. Aslında uzun bir zamandır hoca ile benim aramda soğukluk, birbirimizi istemediğimiz, ayrılma sürecine geldiğimiz yazıldı, çizildi. Bu durum bir türlü ortadan kalkmıyor. Biz bir buluşalım, ikimiz de yan yanayken kimin ne soracağı varsa sorsun dedik. Aramız bozuk, hoca mutsuz, hoca milli takıma gitmek istiyor... Bunlar da bahsi geçen konular. Hoca TL ile çalışmak istemiyor, hoca paragöz. Bunların hepsini konuşalım istedim.

Yaklaşık 3.5 seneyi geride bıraktık Şenol hocayla. Çalışma isteğimiz çok önceden bu yana gelen bir süreç. Ben Şenol ağabeyi tanıdığımda 1980 yılıydı, 12 yaşındaydım. Şenol Hoca da Trabzonspor'un kaptanlığını yapıyordu. O zamandan bu zamana süren bir diyaloğumuz var.

“Şenol Hoca Bir Kez Olsun Paramı İstiyorum Demedi”

3.5 yıldır Şenol Hoca ile beraberiz. Bu dönemde bir kez olsun "Ben paramı istiyorum" demedi. Şenol hoca takıma ilk geldiğinde stat yokken şampiyon olduk, gelir yokken problemli dönemden geldik, o gün olduğu gibi bugün de gündemimize gelmedi. Hoca paragöz algısı yapılıyor. Hoca, futbolcuların parayla ilgili kendisine gelmemesini belirtti. "Onlar parasını alsın, problem yaşanmasın" demiştir. "Transfer yerine paralar ödensin" ifadesini de kullanmıştır. Bunun dışında kendisi paradan söz etmemiştir. Beşiktaş'ta mali sıkıntı, Türkiye'nin ekonomik gerçeklerine baktığımızda görülse bile, stadımız olmadan şampiyon olduğumuz yıllarda da sıkıntılı dönemlerden geçtik. O gün olduğu gibi bugün de bu durum gündemimizde olmadı.

Geçtiğimiz yıla dair ödemelerimizi ağustos ayının sonu itibarıyla yaptık. Bu yılla ilgili de hocamıza bir ödeme yapmadık. Gelecek günlerde bu ödemeleri yapacağız. Hoca 'Bugüne dek futbolcuların ödemelerini yaptınız, bana yapmadınız' diye bir şey söylemedi.

Milli Takım Konusu

Gelelim hocanın milli takıma gitmek istediği konusuna. Daha önce 'İkisini beraber yönetsin' diye bir teklif yapıldı. Biz de her ikisinin yönetilmesine karşı çıktık. Hoca da gelip 'Ben milli takıma gitmek istiyorum, orada aklım kaldı.' diye bir cümle kurmadı.

“Başarısızlık Varsa Hepimizindir”

Hocamız için "Mutsuz" deniyor. Ben de mutsuzum. İşimiz taraftarımızı mutlu etmek. Bunu çözecek kişiler de biziz. Başarısızlık varsa biz bir ekibiz ve hepimizindir. İşimizi iyi yapmak mecburiyetindeyiz. Geçtiğimiz yıl da Bayern'i geçmemiz lazımdı, kupayı da almamız lazımdı. Bizim işimiz Beşiktaş taraftarını mutlu etmek. Bunu çözecek kişiler de biziz. Birini refere ederek bu durumun içinden çıkamayız. Şenol Hoca'ya sorun demekle yaşanılan başarısızlıktan kurtulamam. Transfer edilen oyuncular başarılıysa bunları seçen biziz, başarısızlık varsa yine seçen biziz. Evet 'güneşli' günler görmüyoruz. Şenol Güneş burada ancak hava da kapalı. Ama yarın o günler yine gelecek.

Geçtiğimiz yıl 4. olduk. Mali problemler bildiğiniz şeyler. Borçlanma eskiden var. Sıkıntılar yaşanabilir ancak Beşiktaş, Avrupa'dan lisans alıyor. Ödeme yapmazsa lisans alamaz. Maddi olarak en iyi durumda olan biziz, başkanlar da bunu söylüyor. Tabi mazeretimiz para olamaz. Oyuncuların ödemeleri yapılmıyor mu soruları soruluyor. Herhalde başka ülkede yaşamıyorsunuz. Ülkemizde mayıs ayından bu yana %50 civarında döviz artışı söz konusu. Gül bahçesinde miyiz? Değiliz. Sıkıntılar var mı? Var. UEFA lisansımız var, ödemeleri yapmadan lisans alamayız.

İhtarname çekenler oluyor mu? Oluyor. Beşiktaş'ta bu tarz olaylarda, zaman içinde sözleşme yenilemeye geldiği zaman yenilemeyiz, yollarımızı ayırırız. Biz, kültürümüzle ve bizle birlikte olmak isteyenlerle yolumuza devam edeceğiz."

Şenol Güneş ile yeni kontrat konusuna ilişkin biz aramızda önceden de konuştuk. Yönetim kurulumuzun görev dönemi 2019 yılında bitiyor. Hocamızın kontratı da 2019'da bitiyor. 2019 yılı geldiğinde oturup konuşuruz kontrat konusunu. Aramızda bir güven sorunu yok."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR