Siyah Beyazlı takımın kaptanı Fikret Orman, Beşiktaş dergisine çok önemli açıklamalar yaptı. Başkan Fikret Orman gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadelerde bulundu:

ŞAMPİYONLUĞU HAKKIMIZLA KAZANDIK

Öyle mutluluk ve duygu içindeyim ki bunu gerçekten tarif etmek imkânsız. Feda diyerek bizlere güvenenleler mağdur olmadılar. Bu sözlerimi Beşiktaşlılardan başka kişiler anlayamaz. Biz bu şampiyonluğu Şeref’imizle Hakkı’mızla kazandık.

Hakkımız ile kazandığımız şampiyonluk sonrası iki sene üst üste zafere ulaştık. Böylelikle üçüncü yıldızı formamıza ekledik.

Bugün gelmiş olduğumuz bu nokta Siyah Beyazlı herkesin çok büyük katkısı vardır. Yeşil sahada alnındaki son tere kadar mücadele veren futbolcudan, parasını biriktirip kulübe gönderen Yavru Kartal’lara kadar herkesin katkısı büyüktür. Teknik direktör; Şenol Güneş ve ekibi gece gündüz demeden fedakâr yapıp bizi şampiyonluğu taşıdılar. Bu yüzden dolayı teknik direktör tüm branşlardaki oyuncularımıza şükranlarımızı sunuyorum. Ayrıca Beşiktaş Mogaz Hentbol ve Beşiktaş RMK Marine Tekerlekli Sandalye Basketbol takımlarımızı da tebrik etmek istiyorum.

ŞAMPİYONLUK TÜM CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN

Biz Beşiktaş olarak büyük güçlü bir aileyiz. Bu başarıların devamı daha güçlü bir şekilde inanıyorum ki gelecektir. Şimdi daha çok çabalamamız ve çalışmamız gerek. Şampiyonluğumuz bütün Beşiktaş camiasına tekrardan hayırlı olsun dedi.