Fikret Orman, Quaresma ve Transferlere İlişkin Açıklamalar Yaptı

Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman, transfer döneminde 7 oyuncu transfer ettiklerini belirterek, “Takım maliyeti 20-25 milyon Euro aşağıya çektik, hedefi olan oyuncuları aldık” dedi.

Fikret Orman, Quaresma ve Transferlere İlişkin Açıklamalar Yaptı

Fikret Orman, Quaresma ve Transferlere İlişkin Açıklamalar Yaptı

Bolu'nun Gerede ilçesinde yapımı tamamlanan Beşiktaş JK Kamp Tesisi açılışına katılan Kulüp Başkanı Fikret Orman, açılışın ardından basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtladı. 

7 OYUNCU TRANSFERİ

"Sezon başında söylediklerimizi uyguladık. Sezon başında şöyle demiştik; federasyonun almış olduğu lisans talimatnamesi kulüplerin mali disiplin içerisine girmesini gerektiriyor. Başka kulüpler ne yapıyor onların problemi. Ben kendi kulübümden bahsediyorum. Beşiktaş'la alakalı benimle birlikte olan yönetimin tek tenkit edilecek noktasının finansal yapıyla alakalı çok konuşuluyor. Hatta stadın önüne gelerek finansımız şöyle diye konuşuyorlar. Biz o zaman da açıkladık. 'Takımın yaş ortalamasını indireceğiz, hedefi olmayan oyuncularla ayrılacağız ve takımın maliyetini aşağı çekeceğiz' dedim. Yaş ortalamamızı 4 yaş düşürdük. Takım maliyeti 20-25 milyon Euro aşağıya çektik, hedefi olan oyuncuları aldık. İyi bir transfer dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum. 7 tane oyuncu transfer ettik. Onun için de başarılı olduğumuzu düşünüyorum. "

KENDİ YOLUNU SEÇMİŞ

"Quaresma ile ben bire bir görüşme yapmadım. Devre arası Serdar Adalı'nın evine gitmiş. İstanbul'da karısının mutlu olmadığını ve ayrılmak istediğini ve bir bonservis bedeli istemeden kendisinin ayrılmasını istediğini ifade etmiş. Galiba Arabistan'dan bir teklif vardı. Biz de yardımcı oluruz dedik. O teklif sonuca ulaşmayınca kalma kararı verdi. Kalma kararı vermeden önce alacaklarıyla alakalı bir ihtarname göndermişti. Onu ödemiştik. Kalma kararı verdikten sonra bir daha yolladı. Onu da ödedik. Sonra Mayıs ayı lig bitince bir daha yolları. Onu da ödedik. Bu ihtarnameler bizi de o düşünceden uzaklaştırdı. Serdal başkan daha önce konuştuğumuzu, artık ligin başladığını ve kadromuzda düşünmediğimizi söyledi. Ben bu aralarda kendisiyle hiç görüşmemiştim. O da 'başkan' dedi ama bunların hepsi yalan. Profesyonellik tek taraflı bir şey değil. Eğer duygusal iletişimse yine tek taraflı değil. Sonuç itibariyle Ricardo'nun ömrü hayatında en çok oynadığı kulüp Beşiktaş'ken, ben daha düzgün açıklamalarla ayrılmasını beklerken o hedef olarak beni almış. Ben de kamuoyunu bilgilendirmek durumundayım. "

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz