Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, olaylı Atiker Konyaspor karşılaşmasıyla alakalı olarak sert açıklamalarda bulundu.


"CEZA ALIRSAK DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIM"


Fikret Orman; "Çok yorgunduk, hava çok nemliydi, saha çok kötüydü. Konyaspor dost camiamız, kupayı kazanmaları onlar adına çok güzel, çok yakıştı ancak orada seyirci yakışmadı. Konyaspor camiasının da bu taraftarlardan utanç duyduğunu tahmin ediyorum. Bir maçın neticesinde olayların buraya gelmesi acı verici." ifadelerini kullandı.

TFF, UEFA'nın bize yaptığını yapamaz diyen Orman; "Kendi taraftarıma teşekkür ediyorum, taşkınlık çıkarmadılar, küfürlere aldırış etmediler. Duyuyorum ki ceza verilecekmiş. Burada bir ceza verilir ve Beşiktaş da bu cezanın içerisine sokulursa dünyayı ayağa kaldırırım. UEFA'nın bize yaptığını TFF bize yaparsa büyük olay çıkar, bu bir tehdit değildir." şeklinde dile getirdi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Öte yandanBeşiktaş, kupa maçında olan olaylar nedeniyle Konyaspor taraftarına ve kamu görevlileri hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

TFF'nin yaşanan olayları detaylı bir şekilde inceleyip iki kulübede ağır ceza vermesi bekleniyor.