FIBA, Filipinler ile Avustralya arasında oynanan 2019 Dünya Kupası elemeleri maçında yaşanan kavgadan dolayı 13 basketbolcuya, 1 ile 6 maç arasında değişen men cezaları verdi.

FIBA'nın resmi sitesinden yapılan açıklamada, 2 Temmuz'da oynanan 2019 Dünya Kupası Asya Elemeleri B Grubu karşılaşmasında saha içinde çıkan kavgayla ilgili disiplin soruşturması tamamlandı. FIBA Disiplin Kurulu, Filipinler'den 10 oyuncu ve 2 antrenör, Avustralya'dan da 3 oyuncuya 1-6 maç arasında men cezasına karar verdi.

Filipinler Milli Takımı Başantrenörü Vincent Reyes 1, yardımcısı Joseph Uichico 3, basketbolculardan Calvin Abueva 6, Roger Pogoy, Carl Cruz, Jio Jalalon 5'er, Terence Romeo, Jayson Castro William, Andray Blatche, Jeth Rosario 3'er, Japeth Aguilar ve Matthew Wright da birer maç men cezasına çarptırıldı.

Avustralyalı basketbolculardan Daniel Kickert 5, Thon Maker 3 ve Chris Goulding de 1 maç men cezası aldı.

Ayrıca Filipinler Basketbol Federasyonuna, 2'si üç yıl ertelemeli, 3 karşılaşma seyircisiz oynama ve 250 bin İsviçre frangı para cezası, Avustralya Basketbol Federasyonuna ise 100 bin İsviçre frangı para cezası verilmesi kararlaştırıldı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.