Feyenoord teknik patronu Van Geel, Van Persie' nin Kuyt gibi efsane oyuncu olduğunu hatırlatırken; "Van Persie Dirk Kuyt ile aynı seviyede bir oyuncu. Efsaneleşmiş bir isim. Bu tip oyuncular Feyenoord' da hoş karşılanır. Onun gelmesini pek tabi ki isteriz" ifadelerini kullandı.

FEYENOORD "SABIRLI OLUN" DEMİŞTİ

Feyenoord Genel Direktörü Eric Gudde ise, yapmış olduğu son açıklamasında Robin Van Persie' nin hayallerini süslediklerini ifade ederken, taraftarların sabırlı olmasını istemiş ve "Gudde, ''Taraftarlar sabırlı olsun. Chelsea' nin kadrosu tam mı? Hayır. Ve onlar su gibi para harcıyorlar. Bunca paraya harcanmasına rağmen transferleri bitiremediler. Bizim de Feyenoord olarak sabırlı olmamız lazım" demişti.

AYKUT KOCAMAN'IN VAN PERSIE AÇIKLAMASI

Fenerbahçe Teknik patronu olan efsaneleşmiş isim Aykut Kocaman, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada, Robin van Persie' nin takımda kalmasını istediğini ifae etmişti. Aykut Kocaman, "Van Persie arzulu ve istekli oyununu devam ettirebilirse, Fenerbahçe'yi istediği yere taşıyabilecek ana oyuncu olur. Kapasitesi zaten belli. Olağanüstü potansiyelini söylemeye, anlatmaya gerek yok. Dünyanın en önemli forvetlerinden biri. Sahada kalmaya devam edip, oyununun biraz daha üstüne koyarsa, şu anki arzusunu ve kaliteli oyununu devam ettirebilirse çok fazla şeye ihtiyacımız olmayacak gibi gözüküyor." ifadelerini kullanmıştı.