Fernando Muslera'nın Lisansı Çıktı

Sakatlığı sebebiyle Galatasaray'da lisansı çıkarılıp çıkarılmayacağı tartışma konusu olan Fernando Muslera'nın lisansı çıkarıldı.

Fernando Muslera'nın Lisansı Çıktı

Transferin son gününde taraftarlar yönetimden yeni oyuncular açıklamasını beklerken Galatasaray yönetimi, ilginç bir karar aldı. Transfer süresinin son anına kadar transfer açıklamayan yönetim, sakatlığı devam eden Fernando Muslera'nın lisansını çıkardı ve 14. yabancı hakkını böylelikle doldurmuş oldu.

FERNANDO MUSLERA KİMDİR?

Fernando Muslera 2004 senesine kadar Urugus kulübünün altyapısında kaleci olmak için yetiştirildi. 2004 senesinde A takımında forma giymeye başladı. 2006 senesinde kiralık olarak Uruguay’ın Nacional kulübüne transfer oldu. 2007’de ise birçok Avrupa takımlarının ilgisini üstüne toplayınca İtalya'nın Lazio kulübüyle 3 milyon Euro bedel karşılığı anlaşma sağladı.

Fernando Muslera, IFFHS tarafından 2010 senesinde dünyanın en iyi 7. kalecisi seçildi.

2011-12 sezonu öncesi 6.750.000 Euro bonservis ücretiyle Galatasaray'a transfer edildi.

Muslera Galatasaray’da ilk karşılaşmasına Olympiakos karşısında çıkmış, ancak 1. dakikada yediği gol ile, hazırlık karşılaşmasından 1-0 yenilerek ayrılmıştır.

Fernando Muslera, 16 Haziran 1986 tarihinde Arjantin, Buenos Aires’de dünyaya geldi. Tam ismi Nestor Fernando Muslera Micol’dur. Uruguay asıllıdır. Uruguay milli takımında da file bekçiliği yapmaktadır.

Muslera boy olarak ortalama kaleci boyuna sahiptir. 1.90 m boyuyla kalesini golden uzak tutan Muslera, Galatasaray’ın vazgeçilmez oyuncularından bir tanesi oldu.

Fernando Muslera, Uruguaylı manken Patricia Callero ile nişanlanmıştı. 30 Aralık 2016’da da Patricia Callero’yla Montevideo'da evlenerek yuvasını kurdu. Muslera karısı ile bazen reklam çekimlerine gidiyor.

Boy: 1,9 m Kilo: 84 kg Yaş: 33 yaşında Ayak: Sağ Ayak

Fiziksel olarak güçlü olan Muslera aynı zamanda muhteşem bir sıçrama yeteneğine sahip.

 

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR