Fernando Muslera Coronavirüs Günlerinden Bahsetti

Galatasaray'ın başarılı file bekçisi Fernando Muslera, Türkiye'deki Coronavirüsü gündemini ve günlerini ülkesi Uruguay medyasına anlattı.

Fernando Muslera Coronavirüs Günlerinden Bahsetti

Fernando Muslera Coronavirüs Günlerinden Bahsetti

Uruguay'da canlı yayın yapan Sport 890 adlı radyoya bağlanan Muslera, Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak'ın Coronavirüse yakalanmasının sonrasında taraftarsız yapılan Beşiktaş derbisinden, karşılaşmaların ertelenmesinden İstanbul ve İtalya'daki salgının durumundan bahsetti.

Fernando Muslera'nın konuşması şöyle:

"Bugün başkan yardımcımız ve hocamızın testleri pozitif çıktı. Bize çarşamba günü test yapılmıştı. 1-2 gün içerisinde sonuçlarını alacağız. İster istemez tedirginlik var ama Türkiye'deki durum şu anda İtalya'daki kadar kötü değil."

"HER GÜN 300 YENİ VAKA"

"Türkiye'de günde 300 yeni vaka açıklanıyor. İtalya'da ise bugün ilk kez açıklanan vaka sayısı önceki güne oranla düşüş gösterdi. Oradaki arkadaşlarımla konuşuyoruz. Sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Burada devletin aldığı bir yasak yok ama devlet insanları evde kalmaları için uyarıyor."

"DERBİ OYNARKEN KORKU VARDI"

"Avrupa'da birçok büyük lig, maçlarını ertelemişken derbide Beşiktaş ile seyircisiz oynadık. Güzel bir maçtı ama atmosfer olmayınca tadı yok. Başımıza ne geleceğini bilmeden oynamak korku vericiydi. Sonrasında FIFPro ile birlikte çalışarak maçların ertelenmesini sağladık."

"KULÜP TÜRKİYE'DE KALMAMIZI TAVSİYE ETTİ"

"Kulüp hepimizden Türkiye'deki evlerimizde kalmamızı istedi. Kulüp doktoru dışarı çıkmamız halinde arabamızda seyahat ederken dahi tehlikeli durum olabileceği söyledi."

"KURUMLARIN UYARILARINI DİKKATE ALMALIYIZ"

"İtalya'daki arkadaşlarımla konuşurken bana bu salgını başlarda pek önemsemediklerini söylediler. Ama şimdi içinde bulundukları kötü durumu görüyoruz. Resmi kurumlardan yapılan bütün uyarılara uymalı ve kendimizi bu hastalıktan korumalıyız."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR