Serie A' nın köklü takımlarından olan Cagliari, Süper Lig temsilcisi Fenerbahçe' nin Hollandalı sağ beki Gregory van der Wiel' i kiralık olarak kadrosuna kattı.

İSLA İLE GELİŞEN DOSTLUK WİEL'İN TRANSFERİ İLE SÜRÜYOR

Şilili sağ bek Mauricio Isla transferi ile o bölgede Hollandalı van der Wiel' i düşünmeyen Fenerbahçe, İtalyan takımı Cagliari ile Şililinin gelişi ile atılan dostluk köprüleri, hazırlık maçı ile sürdürülmüştü. Hollandalı oyuncu için transfer görüşmeler gerçekleştiren iki kulüp, Gregory van der Wiel' in transferinde neticeye vardı. Sarı Lacivertli kulüp, Hollandalı sağ bekin Cagliari' ye kiralık olarak gitmesine onay verdi.

Hollandalı Gregory Van der Wiel, 1 sene süresince kiralık olarak Serie A' da Cagliari forması giyecek. Bugün resmi sosyal medya hesabından yapmış olduğu beyanda Türkiye' den gittiğini belirten Gregory van der Wiel, ilk olarak Amsterdam' a geçicek daha sonra ise Cagliari' ye geçip kendisini Serie A ekibine bağlaycak olan sözleşmeye imza atacak. Serie A ekibi olan Cagliari bu transfer için Fenerbahçe' ye herhangi bir bedel ödemeyecek.