Sarı Lacivertli takımda Moussa Sow transferinde pürüz çıkması sebebiyle, Nabil Dirar’ın transferinden sonra kanatlara bir oyuncu daha alınma kararı verildi. Fenerbahçe, Aykut Kocaman’ın da çok istemiş olduğu Gil Dias için Fransız kulübü Monaco’ya teklifte bulundu. 20 yaşındaki genç oyuncu, geçen sezon ülkesinde Rio Ave forması giymişti. Monaco’nun parlatacağı yeni yıldız olarak görülen Dias için Sarı Lacivertli takım, 1 sene kiralama teklifi yaptı. Fenerbahçe bu teklifinden sonra Monaco’dan gelecek olan kararı beklemeye geçti.

TRANSFER TEKLİFE EVET DEDİ

Önümüzdeki sezon şampiyonluk parolası ile yola çıkacak olan Fenerbahçe’ye Gil Dias’ın eve dediği ortaya çıktı. Ancak bu transfer için son kararı Monaco’nun teknik direktörü Leonardo Jardim verecek.

Diğer yandan Sarı Lacivertli takım Valbuena, Mehmet Ekici, Nabil Dirar transferlerinden sonra forvet hattına da bir transfer yapmak istiyor. Geçen sezon Kara Kartal’da başarılı bir performans geçiren Aboubakar’ın peşine düşüldü. Sarı Lacivertlilerde Sow’un durumu belirsizliğini koruduğu için ibrelere bu transfere döndü. Eğer oyuncunun kulübü Porto ile uygun şartlarda anlaşılırsa bu transfer bitirilecek.