Jeremain Lens ve Emre Mor'dan istediği sonucu alamayan Süper Lig ekibi Fenerbahçe, kanat transferinde strateji değişikliğine giderek Şilili sağ bek oyuncu Mauricio Isla'ya yönelmişti. Prensip anlaşmasına varılan oyuncu yarın İstanbul' a geliyor.

FENERBAHÇE MENAJERİYLA ANLAŞTI

Geçtiğimiz sezon Cagliari formasını terleten ve senelik olarak 700 bin Euro kazanan Mauricio Isla' nın, yüksek maaş istemesi sebebi ile kamp kadrosuna dahil edilmemesi sonrası harekete geçen Fenerbahçe, oyuncunun menajeri ile anlaşmaya vardı.

YARIN GECE VAKİTLERİNDE İSTANBUL'A GELECEK

İtalyan takımı olan Cagliari' nin oyuncuyu sözleşmesini feshederek serbest bıraktığı, bu sebep ile kulübüyle alakalı herhangi bir sorunun bulunmadığı öğrenildi. NTV Spor' un yapmış olduğu haber doğrultusunda,  Mauricio Isla, Çarşamba akşamı 23:30' da Türkiye' ye gelerek sağlık kontrollerinden geçeceği ve daha sonra kendisini resmen Fenerbahçe' nin futbolcusu yapacak olan imzayı atacak. Fenerbahçe bu transferi gerçekleştirmesi durumunda ve sonrasında, Nabil Dirar' ı sağ önde kullanacak. Defansif yönü daha kuvetli olan ve isabetli orta açma istatistiği yüksek olan Isla ise sağ bekte görev yapacak.