Juventus'tan QPR'a, ardından da Marsilya'ya kiralandı ve son olarak geçen sezon başında 4 milyon euro karşılığında Cagliari'ye gitti. 29 yaşındaki Isla, 2007'den bu yana Şili Milli Takımı forması da giyiyor. Asıl görevi sağ bek olan Mauricio Isla, sağ kanatta ve gerektiğinde de önlibero pozisyonunda forma giyebiliyor. Çok yönlü bir oyun karakterine sahip olan Isla, hızı ve sert oyun tarzıyla ön plana çıkıyor.

"TELLO VE MALDONADO'DAN DOLAYI TÜRK FUTBOLUNU TAKİP ETME VE İZLEME FIRSATIM OLDU"

Uzun yıllar İtalya'daforma giydim. Ama bir yandan da kariyerimboyuncaTürkfutbolunu tanıma fırsatımdaoldu. Çünkü, başka Şililioyuncular dahaönceTürkiye Ligi'nde forma giydiler.Maldonado, Tello gibi.. Şili'nin önemli oyuncuları, tanınan oyuncuları Türkiye'de forma giydi. Bu nedenle Şili'deTürk futbolu mücadeleci, güçlü ve iyi oyuncuların olduğu lig olarak bilinir her zaman. Futbol yapısını genel anlamda değerlendirdiğimiz zaman bu şekilde görülür.

"OYUNUN HER ZAMAN İÇERİSİNDE OLMAK İSTEYEN BİR OYUN YAPIM VAR"

Bek oyuncularının daha fazlaön plana çıkması gerekiyor ve daha fazla katkı yapan oyuncular haline geldiler. Bu durum hem milli takımlarda hem de kulüp takımlarında da geçerli. Benden oyunun iki tarafını oynamamı bekleyen hocalarla ve aynı zamanda fiziki anlamda kuvvetli olmamı bekleyen hocalarla tanıştım ve özellikle milli takımda sağ bek pozisyonunda bu şekilde kendimi geliştirmeyi öğrendim. Sağbek pozisyonunda kendimi geliştirmeye daha çok milli takımda alıştığımı söyleyebilirim.

"BİZİM YOLUMUZ KESİNLİKLE ŞAMPİYONLUK OLMALI"

"Fenerbahçe,Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri ve son 3 yıllık süreçte Fenerbahçe'nin Şampiyon olamama gibi bir durumu söz konusu ama Fenerbahçe'nin her zaman Şampiyon olması gereken ve hedefleyen bir takım. Bizim yolumuz kesinlikle şampiyonluk olmalı.