Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe’ nin Danimarkalı yıldızı, iki sezonluk maceranın ardından kulübe veda etmeye hazırlanıyor.

EŞİ İSTEDİ ROTASINI DEĞİŞTİRDİ

Eşi Ellina Golert’in isteği doğrultusunda ayrılık kararı alan Simon Kjaer, riske edilmemek için Sturm Graz’ a götürülmedi. Yönetimin bu kararı, başarılı savunmacının gönderilmesinin kesinleştiği olarak yorumlandı. Danimarkalı defans oyuncusu Simon Kjaer için teklif yapan son kulüp Sevilla olmuştu. İspanyol ekibi ile yapılan görüşmelerde sona gelindiği öğrenildi.

10 MİLYON EURO VE EK OLARAK BONUSLAR...

İspanya La Liga ekiplerinden olan Kırmızı- Beyazlılar’ ın son teklifinin 10 milyon Euro’ nun (41 milyon TL) yanı sıra çeşitli bonuslar olduğu iddia edildi. Forvet transferi için acil paraya ihtiyacı olan Fenerbahçe Yönetimi’ nin yapılan bu son teklife ‘Evet’ dediği ve tarafların son pürüzlerin giderilmesi konusunda görüşmeleri sürdürdüğü ifade edildi. Başkan Aziz Yıldırım’ ın da bu transferi sonlandırmak için İstanbul’ da kaldığı öne sürüldü.

Öte yandan Fenerbhaçe' nin bel kemiği olan defans oyuncusu Kjær bugün oynanacak olan Sturm Graz maçının kardosuna eklenmemişti.