Fenerbahçe, Yargıtay'dan çıkacak "şike yoktur" kararı sonrası TFF'den, UEFA'ya, CAS'a, eski TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'dan UEFA eski Başkanı Michel Platini'ye pek çok gazeteciye kurum ve kişilere tazminat davası açacak.

NEREDEYSE 500 MİLYON DOLAR

Yerli yabancı 20 kurumun yanı sıra 100'den fazla da kişiye açılacak olan tazminat davaları için kulübün 500 milyon dolar civarında kazanacağı hesaplanıyor. Yurt dışındaki davaların takibi için İngiliz bir hukuk bürosu ile anlaşıldı. Hukuk Bürosu'na kazanılacak dava üzerinden yüzde verilecek.

Yargıtay kararı sonrasında Türkiye'deki açılacak davalar içinse kulübe hergün bir avukat başvuru yaparak kulübün haklarını bedelsiz savunmak istediğini iletiyor.

"BEN NERDEYİM, SİZ NERDESİNİZ?"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın gözü de ne Vitor Pereira'yı, ne yeni gelecek teknik direktörü ne de Şampiyonlar Ligi'nden elenilmesini görmüyor. Yakın çevresinden gelen, "Başkan kurtulalım şu Pereira'dan artık" sözlerine" ise "Ben neredeyim siz neredesiniz? Pereira'yı kovmak kolay. Ben Fenerbahçe'yi, geleceğini kurtarmaya çalışıyorum. Bizimkiler çalışıyor, en iyi teknik adamı alırlar. Kafanız rahat olsun." cevabını veriyor.

Fotospor